Com.tr uzantılı alan adlarını nasıl alabilirim?

TİCARİ BAŞVURULAR:linesistr

ticariunvaniniz.com.tr, markaniz.com.tr domain başvuruları için Alan Adı Tahsis Formu ile birlikte aşağıdaki belgelerden gerekli olanları mail ile destek@linesis.com adresine göndermeniz gereklidir.

Ticaret Odası veya Esnaf ve Sanatkarlar Odasından alınan “Faaliyet Belgesi”, “Ticaret Sicil Belgesi”, “Oda Sicil Kayıt Sureti”, “Ticaret Sicil Gazetesi”, “Sicil Tasdiknamesi” gibi belgelerden birinin gönderilmesi yeterlidir. Bu belgelerde yer alan Ünvan bilgisinin almak istediğiniz .com.tr uzantılı alan adı ile örtüşmesi gereklidir.

Türk Patent Enstitüsünden alınmış “Marka Tescil Belgesi” veya “Marka Başvuru Belgesi” ile marka adınız ile örtüşen .com.tr uzantılı domain adını alabilirsiniz.

Firmanız şirket değil ise, Şahıs firması ise üzerinde T.C. numaranızın yazılı oldu N.C. fotokopisini  yukarıda sayılan belgelerle birlikte göndermeniz gereklidir.

Ad Soyad başvuruları dışındaki tüm başvurularda Alan Adı Tahsis Formu’nun gönderilmesi zorunludur.

 

AD SOYAD BAŞVURUSU:

adinizsoyadiniz.com.tr şeklindeki alan adı başvurularında T.C. numaranız ile başvurmanız yeterlidir. Bu başvurularda dikkat edilmesi gereken ayrıntı N.C. üzerinde Ad Soyad bölümünde yazıl bilgilerin tümünün kullanılma zorunluluğudur.

Örnek 1:
Adınız ve soyadınız Hasan Yılmaz ise “hasanyilmaz.com.tr” alan adını kayıt edebilirsiniz. Bu işlem için T.C. numaranızı bildirmeniz yeterlidir.
Örnek 2:
Adınız ve soyadınız Hasan Hüseyin Yılmaz ise “hasanhuseyinyilmaz.com.tr” alan adını kayıt edebilirsiniz. Bu işlem için T.C. numaranızı bildirmeniz yeterlidir.
Ancak “hhuseyinyilmaz.com.tr” veya “hasanyilmaz.com.tr” veya “huseyinyilmaz.com.tr” gibi kısaltma vs. ile oluşan alan adlarını almanız mümkün değildir.

“Bu yazı 3359 kişi tarafından okundu.”

About

View all posts by

One thought on “Com.tr uzantılı alan adlarını nasıl alabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*