Google Aramalarında Üst Sırada Çıkmanın En Önemli Yolu

Google Aramalarında Üst Sırada Çıkmanın En Önemli Yolu

Google arama algoritmaları sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle milyonlarca web sitesi algoritmaların bu değişikliği karşısında çok sayıda hit kaybı yaşar. Google aramalarında üst sıralara çıkmak için en önemli 3 yolunu sizinle paylaşmak istiyoruz.
google-arama
Google’ın SEO’dan sorumlu Başkanı Udi Manber, Wired Dergisine yeni algoritmalar ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Yenilenen algoritmaların doğru bilgiden yana olduğunu açıklayan Manber, sürekli güncellenen bir Google algoritması olduğunu da belirtmişti.

Büyük web siteleri bünyelerinde çalıştırdıkları SEO uzmanları sayesinde Google’ın sürekli yenilenen SEO algoritmasına ayak uydurabilirken, küçük işletmeler ve blog sahipleri için ise Google’ın isteklerini yerine getirebilmek birçok zorluğu da beraberinde getiriyor.

1- Kullanıcı odaklı olun
Google algoritmaları sürekli değişim gösterse de, değişmeyen bazı temel yapı taşları vardır. Sitenizde ve blogunuzda bulunan yazılarda bahsettiğiniz konular içerisinde yüksek kaliteyi sağlayınız. Böylece Google algoritmasının en sevdiği işi yapmış olursunuz. İnsanların arama motorlarında arayacakları olası kelimeler üzerine bir metin hazırlamanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Çünkü kullanıcılar Google aramalarında her zaman aradıkları bilgiyi ilk ziyaret ettikleri sitede bulmak isterler.

Siteniz en iyi bilgileri sunduğu taktirde doğal olarak başarılı bir SEO çalışması da yapmış olursunuz. Google açısından sitenizin önemi, ziyaretçilerin aradıkları bilgiye doğru ulaşabildikleri kadardır. Yüzlerce Google ve SEO önerisi içerisinde tek değişmeyen gerçek, kaliteli içerik ve kullanıcı odaklı bir web sitesine sahip olmanızdır.

2- Sosyal medyayı mutlaka kullanın
Google’ın yenilenen algoritması için olmazsa olmaz haline gelen sosyal medya paylaşımlarını özellikle dikkate almanızı öneririz. Sitenizdeki yazıları ve sayfaları Facebook ve Twitter gibi platformlarda mutlaka paylaşmalısınız. Google’ın SEO için çok güvendiği iki sosyal medya platformu olan Google+ Plus ve Pinterest ayrıca önerebilirim. Sitenizdeki sayfa ve yazıları konu etiketi ile birlikte Google+ profilinizde yayınladığınız taktirde, kullanıcılar tarafından sitenize ziyaretçi akışı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Google’ın sosyal medyada alınan yorumlara göre web siteleri değerlendirdiğini düşünürsek, mutlaka paylaşıma açık olun. SEO konusunda birçok uzmanın önerdiği Pinterest’i denemenizi şiddetle öneriyorum.

3-Üç beş kuruş için sitenizi rezil etmeyin
Birçok site daha fazla para kazanmak için her yerini pop-up reklamları ile dolduruyor. Bu durum Google’ın hoşuna giden bir durum değildir. SEO’nun kullanıcı odaklı olmaya başladığı bu yıllarda reklam geliri elde edebilmek için sitenize gelen ziyaretçileri rahatsız eden tipte reklam almak kendi kendine intihardır. Bu yüzden istenmeyen reklam içerikleri Google sıralamanızı bir adım daha aşağıya çekecektir.

Yukarıda yazdığımız 3 konuya özellikle dikkat ederek yapacağınız seo çalışmaları ile sitenizi kısa sürede istediğiniz yerde görebilirsiniz.

“Bu yazı 4141 kişi tarafından okundu.”

About

View all posts by

2 thoughts on “Google Aramalarında Üst Sırada Çıkmanın En Önemli Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*